
- Dit evenement is voorbij.
Workshop oranje Pompoenen
09, 17^20:30 - 23:30
Iedereen in Nederland kent de oranje pompoen.
Maar hoe lang kennen we die al? Is ‘ie net zo Nederlands als de sinaasappel of het oranje worteltje? Is de schil van de pompoen eetbaar? Hoeveel verschillende eetbare pompoenen zijn er wel niet? Waar komt de butternut pumpkin ineens vandaan? En wat kun je allemaal doen met een pompoen?
Onlangs bracht René Zanderink, beheerder en hofhovenier van de moestuin en groene kas bij De Groene Afslag, tezamen met mede-kookboekenschrijver Meneer Wateetons, het kookboek ‘Over Inpakken’ uit. Het boek presenteert ouderwetse en moderne manieren van vlees, vis en vegetarisch inpakken en bereiden. De recepten zijn afkomstig uit de gehele wereld, want overal pakt men eten in, met bladeren, zout, leem, hout, in zichzelf en tijdens deze workshop dus in pompoen.
TIJDSCHEMA
* 18.45 uur: Inloop
* 19.00 uur: Pompoensoep, gelardeerd met Spaanse pepers uit eigen kas, en brood
* 19.30 – 20.00 uur: Lezing Wereld van de Pompoen
* 20.00 – 21.30 uur: Workshop pompoen/courgette vullen
* 21.30 uur: Afsluiting met ‘ingepakte wijn’
Minimaal 10, maximaal 15 deelnemers.
TICKET
35 euro, incl. soep, lezing en workshop via https://bit.ly/33yOeoX
Slow Food leden krijgen 5 euro korting. Vol = vol, bij voldoende aanmeldingen zal er een tweede workshop worden georganiseerd.